تنظیمات فعال کردن وایرلس

در صورت داشتن DSL CPE وایرلس و کارت شبکه وایرلس بر روی کامپیوتر می‌توان به صورت وایرلس با DSL CPE ارتباط برقرار کرده و از اینترنت استفاده نمود.

کارت شبکه وایرلس معمولا به صورت Default  بر روی اکثرLaptop  ها موجود می‌باشد اما در کامپیوترهای PC نیاز به نصب کارت شبکه وایرلس بر روی سیستم است.

این کارت شبکه می‌تواند در داخل Case قرار گرفته و یا از طریق پورت USB به کامپیوتر مورد نظر متصل شود.

در صورت نصب صحیح درایور کارت شبکه وایرلس در Network Connection یک کانکشن به نامWireless Network Connection  ساخته می‌شود.

در صورتی‌که کارت شبکه وایرلس دارای برنامه خاص خود باشد شما به صورت Default  نمی‌توانید از برنامه ویندوز برای کانکت شدن به وایرلس استفاده فرمایید و باید از طریق برنامه وایرلس تنظیمات متصل شدن به شبکه Wireless را انجام دهید.( این برنامه در منوی Start  و در قسمت All Programs با نام Wireless مشخص شده است).برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه خاص وایرلس، می‌توانید به راهنمای برنامه وایرلس که در هنگام خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه فرمایید .

در بعضی از مواقع در ویندوز XP شما می توانید با انجام یک تنظیم بر روی کارت شبکه وایرلس خود ، سیستم را به حالتی تنظیم نمایید که از برنامه Default ویندوز برای اتصال به شبکه وایرلس استفاده نماید.

در صورتی‌که از Laptop استفاده می‌کنید در ابتدا از روشن بودن دکمه وایرلس خود مطمئن شوید. دکمه ON/OFF وایرلس یا در لبه‌های Laptop و یا بر روی خود Laptop  بوده و با ترکیب کلید Fn و یکی از کلیدهای روی Keyboard که با علامت وایرلس مشخص شده است می‌باشد.

تنظیمات وایرلس در ویندوز های مختلف به طرق مختلف انجام می‌شود که در ادامه به شرح هر کدام می پردازیم.

خدمات اینترنت

1          2          4          3         6          5

Facebook  Twitter  Dribbble